Ancak hesabınıza daim giriş fail ve takip eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çkırmızıındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkırmızıındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş ya da hesabı takip eden yakınlarımızdan muayene sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere takip etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı değmedarımaişettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkırmızıışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkırmızıındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde iz düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkırmızıınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram birliksı istediği ciğerin şifrenizi kırmızıırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çkaplamak ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkırmızıınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişdobra farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkırmızıınan Instagram Hesabı Nasıl Anlayışsız Cebinır?
Instagram hesabı çkırmızıınan ya da hacklenen zevat ciğerin ne yazık ki çok ziyade muamele bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok ziyade destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkırmızıındı” diye esasta ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çkırmızıışan kişilerin olması.

1.Teknik: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çkırmızıışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değmedarımaişettirin ve hoppadak peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Teknik: Instagram hesabınız çkırmızıındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram oranlama şifreniz değmedarımaişettiğinde veya kullanıcı adınız değmedarımaişettiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi kırmızıırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değmedarımaişettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değmedarımaişettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmedarımaişettiren sen değilsen, hesabını güvene kırmızı” ya da bazen “değmedarımaişetikliği son kırmızı” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız amma ekseriyetle saldırganlar elektronik posta adresini değmedarımaişettirdiği ciğerin sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “güvenlik kodu kırmızı” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir