Üçkafaak Kültür, ziraat makineleri kolünün önde gelen üreticilerinden biridir ve
Basma Serpme Makineleri, Ot Cem Tırmıkları, Traktör Art Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Olta Kompozit Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Izole bant makineleri bağırsakin ürettiği üstün kaliteli çözümleriyle tanınır.

Tarım Makinaları

Kültür makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına tatminkâr olarak üretim yapmalarına yardımcı evet. Müsait cihaz ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan yeterli besin üretimi, giyecek ve barınma dünyaını sağlamlayamaz. Yüzlerce yıl önce bütün insanlar ilkel ziraat hayata geçirmeye kafaladı fakat hasetmüzde toplumun yalnızca çok bayağı bir kısmı(vürutmiş ülkelerde) toplumun bütününün ihtiyacını içinlayacak zirai üretimle meşguliyetmaktadır. Makine ve ekipmanlar buna olanak tanımaktadır. Türkiye, ziraat ve ziraat makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Kalan dileme ve ziraat kolünün derece derece çeşitlenmesi, ziraat makinelerine olan ihtiyacın da artmasına ne olmuştur. Teknoloji ile beraberinde vüruten ziraat makineleri, ziraat aletleri, otomatik ve yardımcı ziraat makineleri kabilinden ekipmanlar ziraat sanayisini canlandırarak temellilığını sürdürmesinde önemli avantajlar elde etmiştır. Kültür makineleri, kullanılan amaca ve alana gereğince değişiklıklar göstermektedir. Kültürı kolaylaştıranbu makineler sayesinde üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. Ayrıca yalnızca ziraat kolü değil, ülkenin ihracat hacmi de derece derece artmaktadır.

Üçkafaak Kültür , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik modern üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, muttasıf iş gücü ve şiddetli üretim kapasitesi eşliğinde domestik üretim gücüyle müşterilerine en çok hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çallıkışanı ile devim bilimi ve zorluklalü ölümlü kaynağına iye olan Üçkafaak Kültür, düşüncemdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere denli bütün çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi güzeşte araba üretimi ile 15 ’i çok ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine munzam paha sağlayan Üçkafaak Kültür; tombul Ar-Ge çallıkışmalarının ışığında, müterakki teknolojiyle standartlarını devamlı yükseltmektedir. Sabah akşam tekâmül ve sıfır hata üretim sistemi, Üçkafaak Kültür ürünlerinin hem yurt ortamında hem de yurt haricinde güvenilerek kullanılmasının kafalıca nedenidir. Üçkafaak Kültür, kaliteli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunmuş olduğu bütün sektörlerde hunıtlamıştır.

Üçkafaak Kültür olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Basma Serpme Makinalarıdır”. Basma serpme makinası gübrelerin tatminkâr ve muvazeneli bir şekilde dağıtımını sağlamlar.
Gübreyi yeterli ve sahih bir şekilde toprağa serpebilen Basma Serpme Makinası ile lüzumsuz kemre kullanmaı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve bitek bir şekilde dağıtabilirsiniz. Basma Serpme Makinaları sayesinde tarla üzerinde daha azca efor kullanma ederek çok daha sağlamlıklı iş yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın lüzumsuz olarak sıkışmasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Basma Serpme Makinası sayesinde çok daha sağlamlıklı lakırtıır ve toprağınızdan daha bir tomar ürün ve sebze elde etmenize yardımcı evet.
Basma serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması bağırsakin kullanılan miktarların sağlamlıklı bir şekilde ayarlanması sağlamlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden daha bitek bir şekilde yetişmesini sağlamlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en majör gereksinimlerı olan azık maddelerini sağlamlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapısının iyileştirilmesine katkı sağlamlarken hem de bitkilerde vürutimin hızlandırılmasını sağlamlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu denli katkı sağlayan gübrelerin kullanmaı konusunda çok önemli ve özen edilmesi müstelzim bir unsur bulunmaktadır.
Bu unsur gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Basma Serpme Makinası sayesinde gübreyi toprağa daha homojen dağıtarak daha bitek özlar elde edebilirsiniz.

Üçkafaak Kültür olarak bir başka ürünümüz olan Traktör Art Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine taşımak mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi yer seviyesinden taşımak ve bekleyen bir damperli kamyona evet da degaje bir hendek hafriyatsına tevdi etmek bağırsakin yaygın olarak kullanılır. Art yükleyici ile beraberinde bir malzemeyi yere itmeden taşımak mümkündür. Art yükleyiciler ekseriyetle istiflenmiş olan bir malzemeyi yer seviyesinden taşımak bağırsakin kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona veya hendek hafriyatsı kabilinden alanlara tevdi etmek bağırsakin yeğleme edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere uygulanan dip yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kabilinden sebeplerden ötürü yeğleme edilebilir. Traktöre çıeşlabilir bir bağlamlantı parçkakımı üzerinden monte edilmekle beraber yükleyici kovası değteamültirilebilir ve birokkalı babaşmanla da degajeletilebilir. Esas üstelikşenler ekseriyetle hidrolik üstelikşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çallıkıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da davranış ettirilir. Teleskopik konveyörlara gereğince nispetle düşüt maliyetleri ve çok cephelilükleri de dip yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör dip yükleyiciler bağırsakin yeğleme edilebilecek birokkalı üretici ve satıcı firma bulunmaktadır.
Satın kurum gerçekleştirirken üretici firmaların yeğleme edilmesi hem fiyat hem de kalite olarak yarar sağlamlayabilir.
Üreticilerden satın ara sıra üründe özelleştirme olanakı da sunmaktadır.
Kültür makineleri kolünün önde gelen üreticilerinden Üçkafaak Kültür’ın dip yükleyici modellerini internet sitemizden inceleyerek fen sahibi olabilirsiniz.

Ot Cem Tırmığı biçbilimselş sap, yonca, ot, çkocaoğlanr ve benzeri olta bitkilerinin cem ve balyalama teamüllemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu mimarilması teamüllemlerini sağlayan bir makinedir. Üçkafaak Kültür olarak Ot Cem Tırmıkları da ziraat makinalarımız ortada bulunmaktadır. Ot Cem Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Cem Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Cem Tırmığı , 8’li Askılı Ot Cem Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Cem Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Cem Tırmığı , 10’lu Tekerli Çekilir Ot Cem Tırmığı olarak 6 temel gruba ayrılır.

Olta kompozit makinası, besi hayvancılığı veya benzin hayvancılığı yapan çiftçiler ve üreticilerin hayvanları beslengi esnasında iş yükünü azaltacak bir makinadır.
Efsanevi beslenmesi esnasında özen etmesi müstelzim noktalar bulunmaktadır. İlk olarak hayvan beslemesine özen edilmediği devran hayvanın benzinü ve etinden semere allıkınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı hayvan besiciliği yapan çiftçiler ve üreticiler ilk girişim olarak beslengi esnasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mısır vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamlamalıdır.
Bu şekilde hayvan alması müstelzim bütün gıdaları biricik seferde alabilir ve daha çok beslenebilir. Olta karmanın mimarilması hayvanın tüketmesi müstelzim bütün gıdaları bir araya getirerek daha çok beslenmesine böylece daha bir tomar semere almanızı sağlamlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile beraberinde Olta Kompozit Makinaları da Üçkafaak Kültür olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçkafaak Kültür olarak çarelama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de olduğu kabilinden en üst seviye kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Asmar Tip (ölçün) , Asmar Tip (Hidrolik) , Asmar Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi mimarisı servet sahibi ve bitek bir zirai üretim bağırsakin majör avantajlar sunarken jeopolitik konumu da cihan ziraatı bağırsakin önemli bir köprü teamüllevi görmektedir.
Tarımsal üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin daha çok durumlara gelmesi bağırsakin zirai ihracat noktasında Üçkafaak Kültür olarak bütün çallıkışanlarımızın ulamasıyla beraberinde
Üçkafaak Kültür kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Ot Toplama Tırmıkları ve de akademik makale için: https://ucbasaktarim.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.